Radosne pływanie

02 marca 2020

Pływanie z dzieckiem to jeden z najprzyjemniejszych momentów, jakie możecie dzielić razem. Najważniejsze w tej przygodzie jest poczucie komfortu, ciepła i bezpieczeństwa. Twoje dziecko powinno cieszyć się tym doświadczeniem, aby chciało ponownie wejść do wody, a Ty jako rodzic możesz mu pomóc w pokonaniu strachu. Każde złe doświadczenie może pozostać z dzieckiem. Odczuwanie chłodu może być głównym powodem, aby rozważyć zakup pianki do pływania. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje na temat pianek do pływania dla niemowląt i większych dzieci.

 

Co to jest dziecięcy kombinezon do pływania? 

 

Kombinezony dziecięce do pływania pomagają dłużej utrzymać ciepło niemowlętom oraz starszym dzieciom w wodzie, często są wykonane z neoprenu, ale mogą być także wykonane z innych materiałów podszytych polarem. Pływackie kombinezony dla niemowląt spełniają swoją funkcję termiczną poprzez następujący mechanizm: warstwa wody jest zatrzymywana między ciałem dziecka a materiałem kombinezonu, temperatura ciała ogrzewa tę warstwę i stanowi dodatkową izolację przed chłodniejszą wodą po drugiej stronie kombinezonu.

Pianki do pływania dla dzieci występują w różnych rozmiarach, stylach i wzorach, co oznacza, że możesz łatwo wybrać kombinezon, który będzie pasować do miejsca, w którym będziecie go używać. Dla przykładu na nadbałtycką plażę w Polsce najprawdopodobniej Twoje dziecko będzie potrzebowało kombinezonu na całe ciało, który pomoże mu utrzymać ciepło w zimnym morzu. Natomiast w dobrze ogrzanym basenie możesz wybrać kombinezon dla dziecka, który przykryje tylko jego tułów. Wśród produktów Splash About znajdziesz szeroki wybór kombinezonów dziecięcych do wody, które spełnią wszystkie Twoje potrzeby dotyczące strojów kąpielowych.

 

Rodzaje kombinezonów / pianek dziecięcych

 

Podszyty polarem kombinezon Warm In One

 

Ten kombinezon dziecięcy to najcieplejszy kombinezon dziecięcy Splash About, wykonany z dzianiny TPU (nylonu) z podszewką z polaru. Ten strój kąpielowy zapewnia wysoki poziom ciepła dzieciom, które mogą uznać wodę za bardzo zimną (szczególnie u młodszych dzieci), i pozwoli im dłużej cieszyć się pływaniem . Poza tym zmniejsza dyskomfort przy przechodzeniu z basenu do szatni. Pianka pływacka Splash About Warm In One ma długie rękawki i nogawki, zapewnia ochronę przeciwsłoneczną filtrem 50+ UPF (współczynnik ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym), a także chroni dziecko przed wiatrem i piaskiem. Na sklepie ActiveBabyShop.pl dostępne są rozmiary: 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy oraz 12-24 miesiące.

 

pianka do pływania dla dzieci podszyta polarem Warm in One

 

Pianka z pieluszką Happy Nappy

 

Kombinezon do pływania Happy Nappy to najlepszy wybór zarówno dla niemowląt, jak i małych dzieci. Ten innowacyjny kombinezon dla niemowląt wykonany z neoprenu o grubości 1 mm nie tylko zapewni Twojemu dziecku ciepło i wygodę w wodzie, ale ma również wszytą pieluszkę Happy Nappy, co oznacza, że nie będziesz musiał myśleć o zakupie dodatkowej pieluszki do pływania. Ewentualnymi akcesoriami do dokupienia będą: bawełniana pieluszka Nappy Wrap oraz wkładki Nappy Liners, które zapewnią maksymalną ochronę przed zabrudzeniem wody. Pianka do wody Happy Nappy zakrywa tułów, ramiona dziecka. Jest także wyposażona w stójkę na szyi. Ta pianka nie ma nogawek poza ściągaczami na udach dziecka, ale jest to idealne rozwiązanie na lekcje pływania dla maluchów, ponieważ pozwala im na swobodne ruchy w wodzie. Ten kombinezon pływacki jest zapinany na plecach na zamek błyskawiczny, dzięki czemu bardzo łatwo się go zakłada i zdejmuje. Podobnie jak inne pianki jest produkowany zgodnie ze standardami ochrony przeciwsłonecznej i ma filtr UPF 50+. Idealny zarówno na basen, jak i na plażę. Na sklepie ActiveBabyShop.pl dostępne są rozmiary: 3-8 miesięcy, 6-14 miesięcy, 1-2 lata oraz 2-3 lata.

 

Pianka do pływania Baby Wrap

 

Wykonana z tego samego, ciepłego materiału neoprenowego pianka Baby Wrap jest idealna dla tych bardziej aktywnych niemowląt i małych dzieci, które nadal potrzebują ciepła, ale potrafią utrzymać temperaturę ciała podczas pływania. Baby Wrap zakrywa tułów dziecka, ale nie ma długich rękawków i nogawek. Zaletą tego rozwiązania jest pozostawienie całkowitej swobody ruchów kończyn przy jednoczesnym utrzymywaniu tułowia w cieple. Umożliwia to dłuższe korzystanie z basenu. Ten kombinezon dziecięcy całkowicie otwiera się na płasko, co pozwala na łatwe ubieranie i rozbieranie malucha, a elastyczne rzepy ułatwiają dopasowanie rozmiaru. 

Na sklepie ActiveBabyShop.pl dostępne są rozmiary: 0-6 miesięcy, 6-18 miesięcy oraz 18-30 miesięcy.

 

pianka do pływania dla dzieci Baby Wrap

 

Kombinezon Jammer dla starszaków

 

Jammer Wetsuit to kombinezon przeznaczony dla dzieci w wieku 2-5 lat. Wykonany z super miękkiego neoprenu, osłania tułów i górne części nóg, a także ma zintegrowane kąpielówki Splash Jammers, które zapewniają taką samą ochronę przed przeciekaniem jak pieluszka Happy Nappy. Dodatkowo silikonowy pasek od wewnętrznej strony nogawek pozwala utrzymać kombinezon na miejscu i w pełni chronić przed zanieczyszczeniem wody. Jest idealny dla małych i starszych dzieci, które nie zakończyły procesu odpieluchowania oraz wymagają dodatkowego ciepła podczas pływania. 

Na sklepie ActiveBabyShop.pl dostępne są rozmiary: 3-4 lata oraz 4-5 lat.

 

pianka dla dzieci do pływania Jammers

 

Czy dziecko musi nosić kombinezon / piankę w wodzie?

 

Kombinezony dziecięce nie są obowiązkowym strojem kąpielowym, jednak znacznie poprawiają komfort pływania małym pływakom, szczególnie niemowlakom. Dzięki piance maluch poczuje się znacznie lepiej w wodzie i skoncentruje się na aktywności, a nie na swoim zdenerwowaniu wywołanym zimnem. Oczywiście jeśli basen, który odwiedzasz, jest podgrzany do wyższej temperatury niż średnia (wskazane jest 32° dla młodszych dzieci), będziesz musiał zastanowić się, jakiego rodzaju pianki Twoje dziecko będzie potrzebować. Na większości basenach publicznych woda jest znacznie chłodniejsza i trzeba będzie wziąć to pod uwagę. Jeśli Tobie będzie zimno podczas zajęć pływania, wyobraź sobie, jak będzie się czuło Twoje małe, nieruchome dziecko. Jeśli Twoje dziecko zacznie się przegrzewać, możesz usunąć jedną warstwę, jeśli jednak zanadto się wychłodzi, jedynym rozwiązaniem jest skrócenie lekcji pływania.

 

Czy kombinezony / pianki występują z wbudowanym systemem pływaków?

 

Kombinezon dziecięcy jest przeznaczony dla dzieci poniżej 2 lat, głównie na lekcje pływania, dlatego nie sprzedajemy żadnych kombinezonów dla dzieci z wbudowanymi pomocami do pływania. Wszystkie produkty Splash About z systemem wypornościowym zaczynają się od wieku 1 roku.

 

Jak czyścić dziecięcy kombinezon?

 

Po każdym użyciu kombinezon dziecięcy należy wypłukać letnią wodą z kranu, aby usunąć jak najwięcej chloru lub słonej wody, a następnie pozostawić do wyschnięcia na powietrzu. Należy unikać suszenia ich w bezpośrednim świetle słonecznym czy na kaloryferze, aby zapobiec zniszczeniu materiału. Jeśli Twojemu dziecku przydarzyła się niespodzianka w kombinezonie, możesz delikatnie go uprać ręcznie w łagodnym detergencie, bez płynu do płukania, i ponownie wysuszyć.

 

Czego jeszcze potrzebuję na lekcje pływania dla mojego dziecka?

 

Twój niezbędnik dla dziecka powinien zawierać:

  • Pieluszkę Happy Nappy z wewnętrzną, bawełnianą pieluszką Nappy Wrap i wkładkami Nappy Liners lub ewentualnie jednorazową pieluszką do pływania;

  • Kombinezon/piankę do wody dla dziecka;

  • Matę do przewijania dziecka;

  • Torbę na suche i mokre rzeczy;

  • Ręcznik / szlafrok ręcznikowy dla dziecka;

  • Małą przekąskę / coś do picia;

  • Czapkę przeciwsłoneczną i krem z filtrem na plażę.

 

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wybór kombinezonu dziecięcego będzie znacznie łatwiejszy i że jasno przedstawiliśmy Wam, dlaczego warto zaopatrzyć w niego każdego, małego pływaka.

 

Beata Morawska, Splash about Polska

 

Wszystko co powinieneś wiedzieć o piankach / kombinezonach do pływania dla dzieci

YouTube splash about
facebook splash about

Kontakt:

 

tel: +48 733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@splashabout.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53