Radosne pływanie

17 kwietnia 2018
pianka neoprenowa dla dzieci

Pływanie z dziećmi ma zbawienny wpływ na ich rozwój. Dzieci uwielbiają zabawy w basenie, jeziorze lub morzu. Czasem jednak na przeszkodzie stoi temperatura wody i marznięcie maluchów. Dlatego warto rozważyć zakup neoprenowych pianek dla dzieci lub niemowląt, które pomogą w utrzymaniu ciepła w wodzie i poza nią, a na plaży ochronią także przed słońcem i piachem.

 

Materiał

 

Materiał, z którego wykonane są pianki dla dzieci to neopren, stosowany m.in. do produkcji skafandrów nurkowych i odzieży ochronnej do uprawiania sportów wodnych. W procesie produkcji poddawany jest obróbce, która zamyka w strukturze neoprenu pęcherzyki gazu. Taki materiał stanowi idealną, elastyczną ochronę termiczną. Pianki do pływania dla dzieci i niemowląt zwykle wykonane są z neoprenu o grubości ok. 3 mm.

 

Pianki do pływania dla dzieci i niemowląt będą szczególnie wskazane dla małych dzieci lub takich, które wykazują większą tendencję do marznięcia w wodzie. Na rynku dostępne są kąpielowe stroje neoprenowe dla dzieci już od dnia narodzin.

 

Pielucha

 

Istotnym problemem, który może pojawić się przy użyciu takiej pianki to pielucha do pływania. Na rynku dostępne są pianki dla niemowlaków, które mają wbudowaną pieluchę do pływania. Dla zapewnienia pełnej higieny wystarczy dodatkowo wyposażyć dziecko we wkładkę i specjalne bawełniane majteczki, które razem tworzą niezawodny system pieluchy na basen czy plażę. W strojach, które nie posiadają takiego rozwiązania, zazwyczaj jest wystarczająco miejsca na tradycyjną pieluchę jednorazową lub wielorazowe bawełniane majteczki z wkładką.

 

Jeśli mówimy o niemowlętach i mniejszych dzieciach, istotną informacją dla rodziców może być także fakt, że dziecko w piance łatwiej jest podtrzymywać – nie wyślizguje się z rąk, przez co przebywanie w wodzie z maluchem jest bardziej komfortowe dla rodzica. Stroje neoprenowe dla dzieci zapobiegają też spłukiwaniu kremów ochronnych.

 

Ubieranie

 

Ważne jest, by pianki dla dzieci i niemowląt były tak zaprojektowane, by zapewnić dziecku komfort ruchu w wodzie i by można je było bez trudu wkładać i zdejmować. Stroje takie powinny posiadać mocne, szybkie w użyciu zapięcia, by pomóc rodzicom w uniknięciu awantur przy ubieraniu i rozbieraniu. Niektóre pianki rozkładają się całkowicie jak pieluszka – po prostu układamy na nie dziecko i zapinamy piankę. Inne wyposażone są w mocne i długie rzepy, które pomagają w lepszym dopasowaniu pianki do rosnącego dziecka. Można również wybrać piankę dwuczęściową, złożoną ze spodenek i kamizelki. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest solidny suwak z przodu kamizelki.

 

Pokrycie ciała

 

Ważny jest także wybór, jak dużą powierzchnię ciała dziecka powinna pokrywać pianka do pływania. Możemy wybierać pomiędzy krótkimi i długimi nogawkami oraz rękawami. Najważniejsza jest oczywiście ochrona tułowia. Neoprenowa pianka ma też tę zaletę, że chroni dziecko przed zmarznięciem po wyjściu z wody. To zatem dobre rozwiązanie na zabawy nad morzem czy jeziorem, gdy dziecko co chwila wskakuje i wyskakuje z wody.

Neopren, z którego wykonane sa pianki blokuje dostęp promieni słonecznych. Zabawa na plaży w piance neoprenowej jest zatem bezpieczniejsza – pianka chroni przed promieniowaniem słonecznym i zmniejsza ryzyko poparzeń słonecznych.

 

Oczywiście ważną rzeczą jest także zaspokojenie potrzeb estetycznych dzieci i rodziców. Na rynku dostępne są produkty w różnych wzorach i kolorach. Dziecko powinno dobrze się czuć w kolorowym stroju i chętnie go nosić.

 

Beata Morawska, Splash About Poland

 

 

Neoprenowe pianki do pływania dla dzieci i niemowląt

YouTube splash about
facebook splash about

Kontakt:

 

tel: +48 733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@splashabout.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53