Radosne pływanie

05 grudnia 2019
Najważniejsze wskazówki dotyczące pływania niemowląt

Poniżej przygotowaliśmy krótki przewodnik z najlepszymi wskazówkami na temat pływania dla niemowląt, aby pomóc rodzicom uzyskać jak najlepsze efekty pływania z dziećmi:

 

Planowanie

 

Kiedy zacząć - Możesz zabrać swoje dziecko na lekcje pływania w każdym wieku. Według brytyjskich wytycznych może to być przed lub po szczepieniach. Jeśli lekarz rodzinny lub położna nie mają innych zaleceń, zacznij z pływaniem, gdy tylko ty i dziecko będziecie gotowi. Dzieci rodzą się z naturalną umiejętnością pływania, którą dość szybko tracą, więc nie zaczynaj

zbyt późno! Najlepiej byłoby zacząć przed skończeniem przez dziecko 6. miesiąca.

 

Wsparcie dla rodzica - Nie martw się, jeśli nie umiesz pływać lub nie czujesz się pewnie w wodzie. Najpierw skontaktuj się ze szkołą pływania. Instruktor pływania najprawdopodobniej będzie z Tobą na każdym kroku, aby zapewnić Ci pełen komfort. Nie poddawaj się presji, aby nurkować lub robić z dzieckiem coś, z czym nie czujesz się komfortowo. Pamiętaj, że ma to być przyjemne doświadczenie dla ciebie i dziecka, że powinniście cieszyć się sobą i budować więź. W przypadku jakichkolwiek innych wątpliwości zawsze rozmawiaj ze swoim lekarzem rodzinnym lub instruktorem pływania.

 

Ćwicz - przygotuj dziecko na lekcję pływania, bawiąc się razem z nim w wannie i delikatnie polewając wodą głowę i twarz maleństwa. Pozwól dziecku zrelaksować się na plecach w wannie i cieszyć się wodą wokół.

 

Ciepłe baseny - Wybierz ciepły basen do pływania dla niemowląt, 32 stopnie to zalecana temperatura dla niemowląt 0-12 miesięcy lub poniżej 6 kg wagi. Jeśli masz dostęp tylko do basenu rekreacyjnego, załóż piankę / kombinezon dziecięcy do pływania, taki jak Baby Wrap lub Piankę Happy Nappy, lub – w przypadku jeszcze chłodniejszych basenów i niemowląt naprawdę wrażliwych na zimno – wypróbuj kombinezon Warm In One.

 

Pływanie z niemowlakiem na basenie

 

Przed basenem

 

Bądź przygotowany - upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, w tym odpowiednią pieluchę dla małego pływaka. Polecamy Splash About Happy Nappy, najlepiej w zestawie z bawełnianą pieluszką Nappy Wrap i wkładkami Nappy Liners

 

Porady żywieniowe - Nigdy nie pływaj, jeśli maluch jest głodny lub zaczyna być głodny. Dobra sztuczka to pół porcji jedzenia pół godziny przed pływaniem, a następnie druga połowa po. Pływanie powoduje, że dzieci stają się głodne, a głód na pewno nie wpłynie dobrze na przebieg lekcji!  

 

Nie spiesz się - nie spiesz się podczas przebierania i wchodzenia do basenu. Nie spiesz się i spraw, aby cała lekcja pływania była bardzo relaksująca dla dziecka. Niemowlęta wychwytują wszystkie nasze stresy. Jeśli jesteś miły/-a, zrelaksowany/-a i spokojny/-a, podobnie będzie z dzieckiem.

 

na basen z niemowlakiem

 

W wodzie 

 

Lekkie chwyty - delikatne, lekkie chwyty doskonale nadają się do podtrzymywania dziecka w wodzie. Staraj się nie chwytać ani nie ściskać dziecka zbyt mocno. Pomyśl o swoich palcach jak o „palcach z piór” zapewniających dziecku pełną swobodę ruchów w basenie. 

 

Spróbuj tego – połóż dziecko na plecach z podparciem pod głową i kołysz je delikatnie na boki - obserwuj, jak cieszy się nowym przeżyciem. 

 

Zrelaksuj się - ciesz się tym specjalnym czasem, przeżyj naukę tej niesamowitej umiejętności życiowej razem z dzieckiem i nie zamartwiaj się, jeśli twoje dziecko płacze. Płacz może mieć wiele przyczyn - im bardziej jesteś zrelaksowany/-a, tym większy komfort będzie czuło Twoje dziecko. 

 

Baw się dobrze – baw się z dzieckiem w delikatne gry, dmuchając bańki i delikatnie chlapiąc je wodą po brzuchu i głowie. Śpiewaj piosenki, rozmawiaj z dzieckiem i pamiętaj o uśmiechu!

 nauka pływania niemowląt

 

Po pływaniu 

 

Przekąski - jeśli dziecko jest odstawione od piersi lub starsze, weź ze sobą przekąskę. Wszystkie dzieci są głodne po kąpieli, więc mały soczek lub woda i ciastko ryżowe/zbożowe lub owoc będą idealne i zapewnią spokój podczas przebierania! 

 

Przebieralnia - po kąpieli rodzice często denerwują się, gdy ich maluch zmoczy ubranie w przebieralni. Lepiej jest owinąć je czystą pieluszką/ręcznikiem/ubrankiem ręcznikowym i dać przekąskę do rączki (jeśli możemy to zrobić), aby je zająć, przebrać się samemu, a następnie ubrać dziecko. Wtedy jest mniejsza szansa na wędrowanie po kałużach! 

 

Po lekcji pływania - ciesz się ciszą i spokojem po powrocie do domu. Dzieci często śpią po kąpieli, ponieważ jest to dla nich wymagający trening, a ich ciała muszą odpocząć po wysiłku i dobrej zabawie. 

 

basen z dzieckiem

 

Udanego pływania! 😊

 

Najważniejsze wskazówki dotyczące pływania niemowląt

YouTube splash about
facebook splash about

Kontakt:

 

tel: +48 733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@splashabout.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53