Radosne pływanie

17 kwietnia 2018
pieluszka do pływania dla dzieci

Najistotniejszą pozycją w zestawie kąpielowym Twojego dziecka jest pieluszka do pływania, która pomoże Ci utrzymać w czystości Twoje dziecko i basen.

 

Podstawowy wybór to wybór pomiędzy pieluszkami jednorazowymi i wielorazowymi. Jednorazowe pieluszki do pływania to spory wydatek. Jednorazowe pieluszki mogą być też zgrzytem dla osób nastawionych proekologicznie.

 

Warto zaznajomić się z innymi rozwiązaniami, wśród których znajdują się neoprenowe pieluszki do pływania oraz systemy pieluszek do pływania.

 

Pieluszka neoprenowa

Takie neoprenowe pieluszki do pływania wykonane są z elastycznego, rozciągliwego neoprenu. Dodatkowo zazwyczaj posiadają miękkie i przyjemne w dotyku dla dziecka ściągacze, które pomagają w zatrzymywaniu wszelkich nieczystości. Taka neoprenowa pieluszka jest bardzo prosta w użyciu i skuteczna. Nie ma żadnych wiązań ani rzepów – pieluszkę wkładamy jak majteczki lub spodenki.

 

Dodatkowe elementy

Mimo że wielorazowa neoprenowa pieluszka do pływania sprawdza się jako samodzielny produkt, czyszczenie przy ewentualnych zabrudzeniach jest łatwiejsze, a ryzyko zabrudzenia basenu mniejsze, gdy dodatkowo użyjemy jakiegoś rodzaju wkładki lub jeszcze jednej warstwy pieluszki. Pod spód neoprenowej pieluszki do pływania możemy zatem włożyć tradycyjną, jednorazową pieluszkę do pływania. Jeśli nie chcemy używać pieluszek jednorazowych, możemy wybrać miękkie, bawełniane majteczki/pieluszki, które zapinane są na rzep, podobnie do pieluch jednorazowych. Kolejnym elementem takiego pakietu może być cienka wkładka – na rynku dostępne są rozwiązania oferujące wkładki biodegradowalne, które można spłukiwać w toalecie.

 

Jeśli chcemy zatem wybrać rozwiązanie przyjazne środowisku i w pełni zabezpieczające przed zabrudzeniem basenu, powinniśmy zaopatrzyć się w:- wkładki, które pomagają w zatrzymaniu nieczystości i czyszczeniu pozostałych elementów stroju- bawełnianą pieluszkę / majteczkineoprenową pieluszkę do pływania ze ściągaczami na nogawkach i w pasie.

 

Użytkowanie

Po zakończonej wizycie na basenie pieluszkę neoprenową po prostu zdejmujemy i płuczemy w chłodnej wodzie i suszymy z dala od bezpośredniego działania słońca lub innego źródła ciepła. Jeśli chcemy od razu użyć pieluszki ponownie, powinniśmy zawinąć ją w ręcznik i wycisnąć. Bawełniana pieluszka/majteczki, jeśli wymaga czyszczenia, może być prana ręcznie lub w pralce. Wkładki natomiast wyrzucamy do toalety lub kosza na nieczystości.

 

Istotną zaletą wielorazowych pieluszek neoprenowych jest coraz ciekawsze wzornictwo, które pojawia się na rynku. Pieluszki neoprenowe występują w wielu kolorach i wzorach, które podkreślą indywidualność dziecka i sprawią, że będzie naprawdę dobrze wyglądało. Dodatkowo neoprenowa pieluszka pomaga dziecku w utrzymaniu ciepła w wodzie. Neopren to materiał wykorzystywany w piankach do pływania.

 

Oczywiście w przypadku wielorazowych pieluszek do pływania obowiązują te same zasady, jak w przypadku innych pieluch. Pieluszka musi mieć odpowiedni rozmiar, bo zbyt luźna pieluszka nie będzie skuteczna. Poza tym dzieci powinny być wyjęte z basenu od razu po zabrudzeniu się.

 

Beata Morawska, Splash About Polska

 

Jaką pieluszkę do pływania wybrać?

YouTube splash about
facebook splash about

Kontakt:

 

tel: +48 733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@splashabout.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53