Radosne pływanie

07 kwietnia 2020

Jedną z najważniejszych rzeczy, o których warto pomyśleć, zanim zaczniesz pływać z dzieckiem / niemowlakiem, są pieluszki do pływania.

 

Na rynku dostępna jest ogromna różnorodność produktów i początkowo decyzja, która opcja jest najlepsza, może być trudna. Co będzie niezawodne? Które rozwiązanie jest najbardziej opłacalne? Wyjaśniamy wszystkie tajniki pieluszek do pływania, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.

 

Dlaczego potrzebujemy pieluch do pływania?

 

Pieluchy do pływania mają jeden główny cel: zapobieganie przedostawaniu się kału do basenu. Wiele osób początkowo nie zdaje sobie sprawy, że pieluchy do pływania nie trzymają moczu.

Powodem tego, że nie mogą być chłonne jest to, że wchłonęłyby również wodę z basenu, przez co pielucha stałaby się ciężka, zmieniłby się jej kształt i stałaby się potencjalnym problemem bezpieczeństwa, uniemożliwiając efektywne poruszanie się dziecka i ciągnąc je w dół.

 

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek przypadkowo zmoczyć zwykłą pieluszkę? Jeśli tak, zdajesz sobie sprawę z powyżej opisanych problemów.

 

Posiadanie pieluchy do pływania podczas każdej wizyty na basenie jest bardzo ważne, ale istotne jest również, aby pielucha była dobrze dopasowana. Jeśli pielucha będzie przeciekać i odchody wydostaną się poza nią, basen będzie musiał zostać natychmiast ewakuowany i wyłączony w celu wyczyszczenia – pełna dezynfekcja zajmuje średnio 4 godziny. Pielucha pomaga utrzymać basen w czystości dla wszystkich.

 

 pielucha do pływania

 

Jakie są dostępne opcje?

 

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się różne rodzaje pieluszek do pływania. Mamy do wyboru 3 główne opcje:

  • Jednorazowe pieluchy (często wymagane jest, aby na nie zakładać pieluchę neoprenową)

  • Pieluchy wielorazowe z pieluchą neoprenową na wierzchu

  • Dopasowana pielucha neoprenowa wielokrotnego użytku, taka jak Splash About Happy Nappy

 

Pieluszka jednorazowa

 

Jednorazowa pielucha do pływania może być użyta tylko raz, tak jak zwykła jednorazowa pieluszka. Niektóre baseny zezwalają na noszenie wyłączenie jednorazowych pieluch, ale przed przyjazdem lepiej się upewnić, ponieważ wielu operatorów basenów preferuje bezpieczniejszy system podwójnej pieluchy.

 

Coraz więcej szkół pływackich wymaga noszenia pieluchy neoprenowej na wierzchu, ponieważ te jednorazowe są dość cienkie i mogą przeciekać. Taka polityka jest obowiązkowa na większości basenów w Wielkiej Brytanii i Holandii.

 

Pielucha wielorazowa

 

Działa dokładnie tak samo jak jednorazowa, ale można ją wyczyścić i użyć ponownie. Istnieje również szerszy wybór stylów i rozmiarów. Niektóre pieluszki wielokrotnego użytku wyglądają jak kąpielówki i będą wymagały dodatkowej warstwy neoprenu na wierzchu, by zabezpieczyć przed wyciekami.

 

Neoprenową pieluszkę wielokrotnego użytku, taką jak nasza Splash About Happy Nappy, można nosić samodzielnie. Ze względu na dobre dopasowanie nie przecieka:

 

„Ergonomiczny design, sprawia, że pielucha na przesuwa się na ciele dziecka podczas poruszania się w wodzie. Ściągacze w talii i na udach ściśle przylegają do ciała dziecka, tworząc uszczelkę, która zapobiega wydostawaniu się nieczystości.”

 

Happy Nappy cieszy się zaufaniem rodziców na całym świecie, a szkoły pływania w 30 krajach używają jej, by zabezpieczyć baseny przed zarazkami. Opatentowana technologia zapewnia niezawodną ochronę przed wyciekiem bez konieczności noszenia innych pieluszek. Neopren o grubości 1 mm jest elastyczny i porusza się wraz z dzieckiem, co zapobiega rozszczelnieniu.

 

pielucha do wody

 

Co wybrać?

 

Podobnie jak w przypadku wyboru zwykłej pieluchy, decyzja dotycząca pieluchy do pływania zwykle sprowadza się do kwestii gustu, ale aby rzucić nieco więcej światła na tę sprawę, poniżej kilka faktów na temat produktów jedno- i wielorazowych.

 

Jednorazowe

 

Artykuły jednorazowego użytku są tanie, ale ostatecznie w dłuższej perspektywie wydasz na nie więcej niż na pieluchę wielorazową. Są łatwo dostępne we wszystkich supermarketach, co ułatwia ich znalezienie, występują w różnych rozmiarach i zwykle są odpowiednie dla większości dzieci.

 

Wielorazowe

 

Materiały wielokrotnego użytku będą kosztować nieco więcej przy zakupie, ale będą dłużej użytkowane. Twój portfel ostatecznie odetchnie, a dodatkowo jest to także opcja przyjazna dla środowiska.

 

Pieluchy wielorazowe przyczyniają się do emisji około 1,5-2,5 razy mniej CO2 podczas ich produkcji, użytkowania i w procesie przetwarzania odpadów w porównaniu do jednorazowych pieluszek pływackich.

 

Pieluszki wielorazowe są dostępne w różnych rozmiarach od dnia narodzin do małego dziecka, a także dla większych dzieci, ale przed zakupem należy sprawdzić każdą markę pod kątem rozmiarów i wykresów masy. Możesz także dokupić bawełnianą pieluchę lub wkładki, które ułatwią czyszczenie, jeśli zdarzy się wpadka.

 

Innym ważnym punktem do rozważenia jest konieczność zabrania pieluch do pływania na wakacje. Jeśli wyjeżdżasz za granicę na 2 tygodnie, musisz zabrać ze sobą pieluchy do pływania.

Wybierając pieluchy jednorazowe, będziesz potrzebować miejsce na około 20 pieluszek, co może być kłopotem przy ograniczeniach w objętości bagażu i jego wagi. Tutaj zdecydowanie wygrywa 1 sztuka pieluchy wielorazowej.

 

Kluczową zaletą jest to, że sposób uszycia pieluszek takich jak Happy Nappy ogranicza ryzyko przeciekania, a strój jest znacznie wygodniejszy dzięki materiałom, z których jest wykonany.

 

Czyszczenie pieluszek wielorazowych

 

Utrzymanie czystości pieluch wielokrotnego użytku, takich jak Happy Nappy, nie jest trudne. Pieluch neoprenowych nie można prać w pralce ani suszyć w suszarce bębnowej. Zalecamy pranie ręczne w ciepłej wodzie. Zawiń pieluchę w ręcznik, by pozbyć się nadmiaru wody, a następnie pozostaw do wyschnięcia i z dala od bezpośredniego działania światła słonecznego.

 

pieluszka na basen 

 

Dopasowanie

 

Bardzo ważne jest zrozumienie, jak dopasować pieluchę neoprenową wielokrotnego użytku. Prawidłowe dopasowanie może wydawać się trochę trudne za pierwszym razem, ale jest to bardzo istotne.

 

Opaska z Lycry musi ściśle przylegać do skóry na nogach i talii dziecka, aby mogła działać skutecznie. Powinieneś być w stanie przełożyć palec przez nogawkę, ale nie więcej.

 

Wskazówka, która pomoże ci w dopasowaniu pieluszki neoprenowej: wciągnij nogawki na samą górę nóg dziecka, pod pupę, następnie naciągnij na pieluszkę wewnętrzną i na talię.

 

Pas ze ściągaczem powinien być umiejscowiony dość wysoko na brzuchu i znajdować się nad pępkiem. Jeśli okaże się, że pielucha zsuwa się, oznacza to, że jest zbyt duża lub włókna Lycry w talii zużywają się.

 

Aby to sprawdzić, delikatnie pociągnij za pas ze ściągaczem i puść go. Powinien natychmiast wrócić do pierwotnej pozycji i trzymać się mocno przy skórze dziecka. Jeśli zauważysz luzy lub pas nie utrzymuje swojej pozycji na ciele, nadszedł czas, aby kupić nową pieluchę.

 

Kiedy dziecko powinno przestać nosić pieluchę?

 

Większość szkół pływackich wymaga od dziecka noszenia pieluszki do 3 roku życia, nawet jeśli dziecko jest w pełni odpieluchowane, ponieważ wpadki w wodzie zdarzają się i dzieciom, które sygnalizują potrzebę wypróżnienia.

 

Poza tym pielucha wielokrotnego użytku jest wykonana z materiału podobnego do kostiumów pływackich, więc nie hamuje ruchów w żaden sposób podczas pływania. Nie ma więc powodu do szybkiego rezygnowania z noszenia pieluszki.

 

pieluszka wielorazowa do pływania

 

Ważne punkty do zapamiętania

 

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o tych kluczowych punktach dotyczących pływania:

 

  • Nie pływaj, jeśli twoje dziecko ma lub miało ostatnio biegunkę. Baseny mają własne zasady, a niektóre stawiają limit 2 tygodni jako okres kwarantanny. Pieluszki do pływania nie są w stanie skutecznie utrzymać luźnych stolców.

  • W razie wypadku zabierz ze sobą zapasowe pieluchy do pływania.

  • System podwójnych pieluszek jest zalecany przez większość szkół pływackich w Wielkiej Brytanii i Holandii.

  • Wybierz pieluchę, która ściśle przylega do ciała. Nie kupuj pieluch wielorazowych z zapasem, nie spełnią swojej roli.

  • Przed każdym pływaniem sprawdź, czy pielucha nie jest zniszczona.

  • Zachęcaj dziecko do robienia regularnych przerw na toaletę (dostosuj do wieku dziecka).

  • Regularnie sprawdzaj pieluchę podczas pływania i zmień ją, jeśli coś jest w środku.

 

Jednak prawdopodobnie jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania i zrozumienia jest to, że Twoim obowiązkiem jest przygotowanie się przed wejściem do basenu.

 

Zdecydowanie zalecamy wypróbowanie pieluszek przed pierwszą sesją pływania, upewniając się, że dopasowanie jest prawidłowe, że Twoje dziecko czuje się w niej komfortowo i że możesz ją łatwo założyć.

 

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą Happy Nappy lub skorzystaj z naszych przewodników po pieluchach.

 

Beata Morawska, Splash About Polska

 

Dlaczego pieluchy do pływania są ważne?

YouTube splash about
facebook splash about

Kontakt:

 

tel: +48 733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@splashabout.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53