Radosne pływanie

02 lutego 2022
pianka neoprenowa dla dzieci

Na początku XX wieku naukowcy odkryli, że dodanie chloru do wody w basenie dezynfekuje ją i zabija zarazki. W ciągu ostatnich 120 lat zabieg ten został udoskonalony i połączony z filtracją, płukaniem wstecznym i wymianą wody. Nasze baseny są teraz czystsze niż kiedykolwiek.

 

Organizacje branżowe, eksperci i pływacy byli przerażeni, gdy baseny zostały zamknięte podczas pandemii COVID i pozostały zamknięte długo po ponownym otwarciu innych miejsc publicznych. Ich wiedza na temat bakterii, zarazków i patogenów potwierdzała, że chlor zabija COVID, ale zostali zignorowani zarówno przez rząd, jak i naukowców.

 

Niedawno udowodniono, że mają rację. Wiodąca szkoła pływania dla dzieci Waterbabies, we współpracy z Swim England, RNFL i zespołem wirusologów z Imperial College London, udowodniła, że ​​chlor zabija COVID w ciągu 30 sekund od kontaktu. Używając różnych stężeń chloru, których spodziewano się znaleźć w wodzie basenowej, byli w stanie zmierzyć zdolność wirusa do infekowania komórek. Przeprowadzone prace dowiodły, że wirus nie jest w stanie przetrwać w wodzie basenowej, a zatem nie może przenosić infekcji.

 

Te odkrycia są niezwykle ważne dla zwiększenia zaufania społecznego i przywrócenia regularnego dostępu do pływalni. Wiemy, że podczas kolejnych fali pandemii COVID dzieci i rodzice czuli się coraz bardziej odizolowani przez różnorodne ograniczenia, co z kolei miało głęboki wpływ na ich zdrowie psychiczne i rozwój umiejętności społecznych.

 

Źródło:

https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-9465679/Health-Swimming-pool-water-inactivate-COVID-19-virus-just-30-SECONDS-study-finds.html

https://waterbabies.co.uk/blog/Swimming-Pool-Water-Inactivates-Covid-19-Virus-in-30-Seconds

 

Chlor zabija COVID

YouTube splash about
facebook splash about

Kontakt:

 

tel: +48 733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@splashabout.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53