Radosne pływanie

13 marca 2023
pieluchy do wody

Pływające i tonące

Dzieci uwielbiają zabawki do kąpieli, a ich różnorodność, która pozwoli im bawić się i badać wodę na różne sposoby, może być nieoceniona dla ich rozwoju i nauki. Doskonałym sposobem na naukę podczas zabawy jest używanie przedmiotów, które mogą unosić się na powierzchni lub tonąć. Rozmowa o różnicach między nimi, zadawanie pytań, co widzą, dlaczego tak się dzieje, nakłanianie ich do złapania tonącej zabawki, wszystko to zachęci do interaktywnej nauki.

 

Napełnianie przedmiotów

Jeśli masz pojemniczki lub kubki plastikowe do ustawiania wieży, wykorzystaj je podczas kąpieli, aby pokazać maluchowi lub przedszkolakowi różnice w poziomie ich napełnienia, ich wagę, czas opróżniania każdego z nich i co się stanie, gdy się przepełnią . Użyj otwartych pytań, aby skłonić dziecko do zastanowienia się nad każdym działaniem i zachęć je do ich pokazania, zamiast samemu je tłumaczyć.

 

Piankowe literki

Piankowe literki do kąpieli to doskonały sposób na zabawę, która może pomóc dziecku w nauce alfabetu i dźwięków wydawanych przez każdą literę, w nauce ortografii, a także w sortowaniu według kolorów. Mogą bardzo łatwo przykleić się do boku wanny lub płytek, co pomoże dziecku w rozwijaniu umiejętności motorycznych.

 

Śpiewanie

Dzieci uwielbiają śpiewać i jest to świetny sposób na nauczenie ich mówienia, rytmu czy klaskania, a ponadto śpiewanie po prostu sprawia im radość. Możesz łatwo włączyć zabawki do kąpieli do tej czynności, co na pewno urozmaici zabawę w wodzie.

 

Strzelanie do celu

Jeśli nie przeszkadza Ci, że łazienka będzie trochę mokra, to jest to idealna gra dla dziecka w wannie. Ustaw kilka celów w linii (dobrze sprawdzą się kubki do układania w stosy lub gumowe kaczki) i użyj pistoletu na wodę, aby spryskać każdy z nich. Nauczysz swoje dziecko, jak trafiać do celu, co jest świetne dla jego koordynacji ręka-oko, a także jego umiejętności motorycznych, a dodatkowo jeśli zachęcisz je do liczenia, gdy trafią w cel, włączysz trochę matematyki również w czasie kąpieli 😊.

 

Szukanie skarbu

Ta aktywność podczas kąpieli  nie tylko pomoże w nauce, ale także w uzyskaniu pewności siebie w wodzie, która jest tak ważna w tym wieku. Weź kilka przedmiotów, takich jak pałeczki do nurkowania i pozwól im osiąść na dnie wanny. Jeśli możesz zachęcić dziecko do noszenia okularków, pomoże mu to zrozumieć, jak przydatne mogą być one w wodzie. Jeśli nie, a jest na tyle pewne siebie, że otwiera oczy pod wodą, żeby popatrzeć, to jeszcze lepiej! Poproś, aby dziecko zanurzyło twarz w wodzie i przekonało się, czy uda mu się znaleźć wszystkie przedmioty. Jeśli potrafi je policzyć i powiedzieć, co widzi, zapewnisz mu wszechstronną aktywność edukacyjną.

 

Nauka pływania

Kąpiel w wannie to świetne miejsce do ćwiczenia tych umiejętności pływackich, które Twoje dziecko nabyło podczas nauki na basenie z instruktorem. Wykorzystaj poznane zwroty, poproś malucha, aby ochlapało twarz, zmoczyło włosy i poczuło się całkowicie swobodnie podczas przebywania w wodzie. To ma być naturalna i swobodna zabawa! Powodzenia 😊

7 pomysłów na zabawę podczas kąpieli dla przedszkolaków i starszych dzieci

YouTube splash about
facebook splash about

Kontakt:

 

tel: +48 733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@splashabout.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53