Radosne pływanie

03 grudnia 2022
strój pływacki dla dzieci

Pływanie z dzieckiem jest bardzo ważną aktywnością. Nie tylko uczy nowej umiejętności, która stymuluje zarówno umysł, jak i ciało, ale jest także fantastycznym sposobem na pogłębienie więzi. Pływanie może być zabawą, może być interesujące, radosne i relaksujące, ale wszyscy wiemy, że może się to szybko zmienić, gdy dziecko wyjdzie z basenu. Niemowlęta nie potrafią regulować temperatury ciała tak jak dorosły i nie poruszają się wystarczająco intensywnie, aby się rozgrzać, co oznacza, że muszą w dużym stopniu polegać na rodzicu, gdy temperatura wokół nich nagle się zmieni. Oto 5 sposobów na zapewnienie dziecku ciepła po kąpieli.

 

Miej ręcznik przy basenie

 

To szybka metoda zapobiegania szybkiej nagłej utracie ciepła. Trzymając ręcznik dla dziecka przy basenie, będziesz mógł owinąć malucha zaraz po wyjściu z wody, co zapobiegnie zbyt szybkiemu zmarznięciu. Ręcznik uspokoi tez malucha, ponieważ będzie mógł się w niego wtulić, a rodzicowi ułatwi owinięcie dziecka ramionami, co również pomoże utrzymać ciepło. Najlepszym rozwiązaniem będzie ręcznik z kapturem, ponieważ większość ciepła tracimy przez głowę. Załóż kaptur maluchowi, a zapewnisz mu jeszcze większy komfort termiczny.

 

Dobrze wysusz malucha

 

Po powrocie do szatni najpierw zajmij się dzieckiem, nie sobą. Połóż suchy ręcznik (jeśli to możliwe) na przewijaku, aby nie kłaść dziecka na zimnej powierzchni lub użyj maty do przewijania. Następnie ostrożnie wysusz malucha, w szczególności: pod pachami, w fałdkach, pod brodą i między nogami. Jeśli nadal są wilgotne, gdy wkładasz ubranie, dziecko poczuje chłód i będzie mu niekomfortowo.

 

Dodatkowa warstwa

 

Kilka warstw ubrań naprawdę dobrze zatrzymuje ciepło i zapewnia dziecku komfort po kąpieli. Upewnij się, że masz ze sobą wystarczającą ilość ubrań, także na wypadek zamoczenia czegoś w szatni.

 

Mleko

 

Zapewnienie ciepłego mleka po kąpieli natychmiast ogrzeje i uspokoi Twoje dziecko. Pływanie bardzo wyczerpuje ciała małych pływaków, więc wkrótce po wyjściu z basenu będą potrzebować tego pożywienia. Mleko jest również idealne dla każdego dziecka, które stresuje się podczas pływania. Mleko uspokaja i pozwala zacząć kojarzyć pływanie i przebieranie się z czymś pozytywnym.

 

Wodoodporny kombinezon

 

Nasz nowy, wodoodporny kombinezon po kąpieli to idealny, ostatni już element, który zapewni Twojemu dziecku ciepło po kąpieli. Ten jednoczęściowy model z podszewką z polaru okrywa całe ciało, aby zapobiec utracie ciepła. Dzięki kapturowi, ściągaczom na kostkach i nadgarstkach, a także wodoodporności, możesz mieć pewność, że dziecku będzie ciepło przez całą drogę do domu.

 

Starając się, aby odczucia po pływaniu były równie pozytywne, jak samo pływanie, sprawisz, że cała aktywność będzie przyjemna dla Twojego dziecka, a ono pokocha basen tak jak Ty!

5 sposobów na ogrzanie dziecka po pływaniu

YouTube splash about
facebook splash about

Kontakt:

 

tel: +48 733 531 534

w godz. 11.00-14.00

 

email: info@splashabout.pl

 

Polityka Prywatności

Nasz Adres:

 

ul. Julianowska 61

05-500 Piaseczno 

 

BM Consulting Beata Morawska

NIP: 951-202-59-53